В цей час Українці святкують Хрещення Господнє (Водохреща), парафіяни купаються в ополонках, а дівчата ворожать на судженого.

Українці вірять, що вода зцілить всі хвороби та очистить душу. А за минулі тижні свят у нас є що зцілювати та очищати.

Одне із завдань «Марафону Українця» - «Скупайся в ополонці на Водохреща»

ТОП -10 правил купання в ополонці на Водохреща.

Купання на Водохреща - це не канон, а традиція зі своїми правилами.

На Водохреща безліч людей приймають героїчне рішення про купання в ополонці. Але далеко не для всіх ця затія безпечна. Так, люди віруючі стверджують: купання в ополонці на Водохреща для православної людини - не небезпека, а благо, яке може принести навіть чудесне зцілення від хвороб.

Не будемо брати на себе сміливість заперечувати достовірність їх розповідей. Але підкреслимо, що в кожному з випадків чудесного зцілення є один нюанс: щира і глибока віра.

Подумай, досить так чи міцна твоя віра, щоб прикритися нею, як щитом під час купання в ополонці на Водохреща? Якщо ні, то перш ніж зважитися на купання, ознайомся з основними правилами купання в ополонці на Водохреща.

Правило перше: протестуй свій організм на наявність медичних протипоказань. Лікарі категорично заперечують проти купання в ополонці на Хрещення при наявності таких проблем зі здоров'ям:

 • запальні захворювання носоглотки, придаткових порожнин носа, отити;
 • серцево-судинні захворювання;
 • епілепсія, перенесені травми черепа; склероз судин головного мозку;
 • неврити, поліневрити;
 • цукровий діабет, тиреотоксикоз;
 • глаукома, кон'юнктивіт;
 • туберкульоз легенів, запалення легенів, бронхіальна астма, емфізема;
 • нефрит, цистит, запалення придатків, запалення передміхурової залози;
 • виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит;
 • венеричні захворювання.

Правило друге: потрібно правильно обрати місце.

Водохресні свята для співробітників МНС - це чималий головний біль. Люди лізуть у воду, де ні попадя ... Результат буває дуже сумним.

Ідеальна ополонка для купання - це:

 • перевірене місце. Бажано - організоване, а не сільський ставок опівночі.
 • глибина купелі не повинна перевищувати 1,8 м.
 • купіль повинна бути огороджена щоб уникнути випадкового падіння у воду.

Правило третє: для купання в ополонці на Водохреща: не забудь про обмундирування!

Тобі знадобляться: купальник або плавки, рушник і махровий халат , комплект сухого одягу.

Візьми з собою взуття, щоб не йти по льоду босоніж - це далеко не кожній людині під силу. Але врахуй, що тапки не повинні бути на гумовій підошві - вона ковзає.

Можна взяти вовняні товсті шкарпетки, в них дійти до ополонки, в них же і плавати.

Після купання потрібно переодягтися в суху білизну.

Правило четверте: перед купанням злегка розігрійтесь, але не до сьомого поту. Роздягнувшись, помахай руками, зроби декілька присідань, нахилів. Тіло повинне бути гарячим, але не пітним.

Правило п'яте: православна традиція передбачає триразове занурення в ополонку з головою. Але май на увазі, що купання в ополонці на Хрещення - це не канон, а традиція. Тобто не буде гріхом, якщо ти побережеш свою голову, знаючи, що з мокрим волоссям по морозу - не великий подарунок! Особливо якщо на інший кінець міста громадським транспортом.

Правило шосте: УВАГА!!! бережись ейфорії! Багато людей, занурившись у воду, відчувають приплив нестримної радості, який провокує їх затриматися у воді хвилин на п'ять. Май на увазі, що цей напад радості - не благодать Божа, а наслідок складних хімічних реакцій, що протікають в організмі під впливом холоду. Затримавшись у воді під впливом ендорфінів, ти ризикуєш своїм здоров'ям.

Правило сьоме: обов`язково зігрійся після купання! Розітріть рушником, швидко одягнися. І випий що-небудь гаряче: приготований заздалегідь чай, наприклад.

Правило восьме: на Водохреща ніякого спиртного до купання! І максимум, що можна собі дозволити після - це трохи церковного кагору. Широко поширена думка про те, що спиртне гріє організм. Але це тільки в перші півгодини після ухвалення! Потім наступає зворотній ефект, який може призвести до застуди.

Правило дев'яте: довіряй своєму організму! І, якщо погляд на холодну воду викликає в тобі жах, подумай ще раз - чи варто?

Правило десяте: для купання в ополонці на Водохреща не заходь у воду без молитви. Нехай короткої («Отче наш», наприклад), якщо навіть своїми словами, але звернися в цей день до Бога зі словами, що йдуть з самого серця.

І, перед тим як зайти у воду , поговори з нею. Вода - це особлива інформаційна сутність у будь-який день року. А на Водохреща вона дійсно жива. Попроси її очистити тебе від старого, непотрібного і наповнити тебе світлом і чистотою!

А в тебе є досвід купання в ополонці на Водохреща? Поділися! І дай свою пораду початківцям.

За матеріалами: megasite.in.ua