21грудня

Все життя людина прямує у пошуках щастя. Уявляючи картинку свого ідеального життя, ми зітхаємо і думаємо «от би стати щасливішим!». Але часто ми не знаємо, що ж саме нам так необхідне для гармонійного життя – сьогодні ми познайомимо вас з технікою роботи над своїми бажаннями та їх реалізацією під назвою «Колесо Життя» - ця техніка перевірена роками, вона змушує нас задуматись над собою та почати діяти у правильному напрямку.

Хто така щаслива людина? Та, котра побудувала міцну родину, або що досягла вершин у бізнесі? Чи, можливо, найголовніше – це все-таки здоров’я? З іншого боку, бути здоровим, але малозабезпеченим та самотнім – зовсім не найкраще становище. Відповідь проста: щастя – у гармонії. Гармонійний розвиток всіх сфер життя зробить вас по-справжньому щасливими.

Наше життя надзвичайно багатогранне, воно включає в себе безліч складових. Але найголовніше, саме те, що впливає на наше відчуття щастя, можна розбити на 8 сегментів. Зазвичай, вони наступні:

- Родина
- Здоров’я
- Робота (бізнес)
- Фінанси
- Друзі
- Хобі
- Особистий розвиток
- Відпочинок

Як побудувати своє Колесо Життя?

koleso 1Візьміть аркуш паперу та намалюйте на ньому коло. Розділіть це коло на 8 рівних сегментів, кожен з котрих відповідатиме вказаним вище критеріям гармонійного розвитку життя. В кожен з сегментів впишіть шкалу для оцінки від 0 (центр кола) до 10 (край кола). 0  - ви абсолютно не задоволені тим, що відбувається у заданій сфері життя, 10 – абсолютно задоволені. Добре подумайте та замалюйте кожен сегмент до тієї поділки, яка відображає ваше ставлення до теперішнього стану речей. Дуже важливо робити це спокійно, не перебуваючи у занадто пригніченому або піднятому стані. Аналізуйте, розмірковуйте – потрібне саме ваше ставлення, без сторонніх порад.
Отже, ваше колесо готове. У більшості воно може вийти зовсім не колесом, адже дуже рідко можна зустріти людину, рівно задоволену усіма сферами свого життя. Погляньте на сегменти з найнижчими оцінками. Що ви можете змінити, аби заповнити їх? Складіть собі  чіткий план дій та розпочинайте роботу над собою: у вас є головна мета – стати абсолютно щасливою людиною!

Наприклад, ви не задоволені станом свого здоров’я. Для того, аби покращити його, вам варто почати займатися спортом, правильно харчуватися, вживати більше рідини та відмовитися від поганих звичок. Зробити все це досить складно і часто мотивація втрачається ще у перші дні. І саме тут на допомогу вам прийде скетч-карта мотиватор!

Альтернативні методи роботи над життям

 koleso marafon

Власники «Марафону Українця» могли звернути увагу на те, що всі завдання ми розподілили на групи і об’єднали їх за сферами життя. Є сектор стосунків, сектор особистого розвитку, фінансова група завдань. Розробляючи «Марафон Українця», ми робили його, частково надихаючись практикою створення «Колеса життя» - наша скетч-карта повністю покриває всі сфери розвитку людини. Ми можемо впевнено сказати, що, виконавши всі завдання нашого «Марафону Українця», ваше «Колесо життя» вийде рівномірно заповненим по всім сегментам!