19вересня

Спорт знову повернувся в наше життя. Здорове харчування і постійний графік тренувань - тренд сьогоднішнього дня. Фітнес-клуби завжди переповнені людьми, на вулицях все частіше з’являються люди на велосипедах, роликах, скейтах. Спортивні центри теж не стоять на місці і намагаються наввипередки пропонувати своїм клієнтам нові сучасні напрямки в спорті. Що зараз модно та ефективно?

Розглянемо ТОП-5 сучасних спортивних напрямків:

 Кроссфіт

Не так давно відомий журнал Forbes оцінив бренд CrossFit в чотири мільярди доларів! Кількість прибічників та шанувальників цього напрямку спорту зростає з кожним днем. В нашій країні він з’явився не так давно, але дуже швидко набирає популярності. Що це таке? Коссфіт - це синтез вправ з легкої і важкої атлетики, гімнастики, гирьового спорту та інших дисциплін, добре відомих ще з радянських часів. Тут і класичні віджимання на брусах, і поштовх штанги, і вистрибування з глибокого присідання, і махи з гирями. Тільки тренування проходять в інтенсивному режимі дуже швидко, з короткими перервами на відпочинок. Крім того, вона поєднує в собі всі види навантажень, у тому числі – кардіотренінг. Такий спортивний напрямок відкрив близько 15 років тому американський гімнаст Грего Глассман.

TRX-тренінг

Тренування на петлях. Просто і зрозуміло: стропи кріпляться до міцної опори, в петлі ставляться руки або ноги, вправи виконуються в підвішеному на невеликій висоті стані.

Величина навантаження залежить від кута нахилу тіла і вектора руху. Працюють всі групи м'язів. У багатьох петлі вішають в ряд і проводять групові заняття.

Цікаво буде для тих, хто хоче різноманітності: як для чоловіків, так і для жінок.

 

Пілоксінг

Це поєднання пілатесу та боксу. Напрямок прийшов до нас з Лос-Анджелеса. Сплав різких, практично боксерських рухів і розслаблюючих поз. Тренування при цьому проходять в різному темпі. «Раунди» тривають по три хвилин, як у звичайному боксі. Який ефект слід очікувати від тренувань? Хорошу сушку, опрацювання прямих і косих м'язів живота, формування осиною талії для дівчат. При правильному харчуванні і режимі зайві сантиметри будуть зникати, а живіт - підтягуватися. Підійде дівчатам, яким сумно на тренажерах та бігових доріжках.

Акройога

Це черговий мікс спортивних напрямків. На цей раз творці вирішили змішати йогу, акробатику і тайський масаж. Відбувається тренування наступним чином: один партнер лягає на спину і піднімає ноги перпендикулярно підлозі, другий впирається тазом йому в стопи і змінює положення тіла у висячому положенні. Спортсмени називають це «польотом» і ділять ці «польоти» на акробатичні і терапевтичні. Перші проводять, щоб отримати силове навантаження, а другі, наприклад, щоб якісно витягнути затиснутий хребет. У «польотах», як правило, беруть участь не двоє, а троє. Третій - страхує. У акройогі є три базові компоненти: розслаблення і медитація, розтяжки і тримання рівноваги, розминка і розтяжка.

Воркаут

Слово workout перекладається як «розробка», або  - тренування. Відкрите тренування на брусах, турніку, шведській стінці, вертикальної сходах з власною вагою. Вправи дозволяють розвивати силу, гнучкість і витривалість. Це віртуозні і найскладніші вправи: «прапорець» (утримання тіла в горизонтальному положенні - перпендикулярно стійці), «спис» (утримання тіла на турніку паралельно землі), «хода бога» (переміщення уздовж стійки турніка на руках - перпендикулярно землі і з переставленням ніг в повітрі) ы багато інших. Не намагайтеся повторювати подібне без тренувань! Буде цікаво для тих, хто хоче отримати гнучке і рельєфне тіло з м'язами.

Якими б не були тренування, найголовніше – це вибір в сторону здорового способу життя.

Урізноманітнюйте своє дозвілля, знаходьте час для відпочинку і цікавого та корисного проведення часу. Скретч карта «Марафон Українця» має цілий розділ завдань, присвячених здоров’ю. Виконуйте  ці та інші завдання і відмічайте їх на своїй карті. Це так цікаво та захопливо. Спробуйте!